Ağca:“Devlet Bahçeli'nin itibarı, sözü, prestiji öyle havada bırakılamaz”

Keskin T Tipi Cezaevinde kalmakta olan ve bir süredir Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesi'nde tedavi gören Alattin Çakıcı'nın Pazartesi günü çok özel bir  ziyaretçisi vardı.

Ağca:“Devlet Bahçeli'nin itibarı, sözü,  prestiji öyle havada bırakılamaz”
Ağca:“Devlet Bahçeli'nin itibarı, sözü,  prestiji öyle havada bırakılamaz”
Bu içerik 366 kez okundu.

Mehmet Ali Ağca Çakacı'yı ziyaret için Kırıkkale'ye geldi ve Çakıcı'nın durumu ve af meselesiyle ilgili çok önemli açıklamalarda bulundu.

Öğlen saatlerinde Kırıkkale'ye gelen Mehmet Ali Ağca, Kırıkkale Cumhuriyet Başsavcılığı'nın izin vermemesi nedeniyle Çakıcı ile görüşemedi. Ancak Ağca, Çakıcı'nın yakın ekibinden sağlık durumu hakkında bilgiler aldı ve gelişmeleri öğrendi. Ziyaretin sonunda ise özel açıklamalarda bulunan Ağca, Çakıcı'nın sağlık durumu ve gündemdeki af meselesiyle ilgili konuştu. 

img-20180604-wa0010.jpg

Ağca, ziyarete ilişkin şunları açıkladı: “Buraya gelişimizin sebebi kardeşim Çakıcı'yı ziyaret etmekti. Alattin Çakıcı'yı ziyarete geldik. Fakat Başsavcılık'tan izin alamadık. Dolayısıyla görüşme olmadı. Avukatlarıyla, arkadaşlarıyla haberleştik, bilgi aldık. Sağlık durumu belli, bir kaç hastalıktan hastanede.  Geçenlerde Devlet Bahçeli ziyarete geldi biliyorsunuz. 100 binlirce insan Türkiye'da Alattin Çakıcı'nın serbest bırakılmasını bekliyor biliyorsunuz. Devlet Bahçeli'de bu düşüncelere tercüman oldu. Tabii bu arada Devlet Bahçeli'ye de teşekkür ediyorum. 100 binlerce insanın tabii ki beklentisi var. Fetö'cü yapılanmaların yol açtığı büyük haksızlıklar var. Kader mahkumlarına mutlaka bir af çıkarılması gerekiyor. Sayın Cumhurbaşkanı'nın da bu konuda büyük hassasiyet göstereceğine ve mağduriyetleri gidermek için gerekeni yapacağına inanıyorum. En kısa zamanda bir af çıkar yüzbinlerce insan ailesine kavuşur. Beklentimiz budur yani. 

img-20180604-wa0012.jpg

Bu sistemi ayakta tutan en büyük güçlerden birisi Ülkücü Harekettir, Milliyetçi Harekettir. Milliyetçi Hareketin Değerli Lideri Devlet Bahçeli'nin af talebi ve özellikle Alattin Çakıcı'yı onurlandıran bu asil davranışı asla görmezlikten gelinemez. Devlet Bahçeli'nin itibarı, sözü, prestiji öyle havada bırakılamaz. Mutlaka olumlu bir neticeyle bitmek zorunda. İnanıyorum ki  Alattin Çakıcı en kısa zamanda serbest bırakılacak. Türk Devletinin neticede Alattin Çakıcı'ya bir borcu var. Yıllarca ASALA'ya karşı, şer odaklarına karşı Alattin Çakıcı bizzat savaşmış bir vatan evladı.

Ağca, açıklamalarının ardından Kırıkkale'en ayrıldı.​

img-20180604-wa0013.jpg

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yemen'de her yıl 66 bin çocuk ölüyor.
Yemen'de her yıl 66 bin çocuk ölüyor.
Op.Dr. Tufan Ergenç:
Op.Dr. Tufan Ergenç: "Obezite Yaşlandırıyor"