AKP ile MHP'nin ittifak görüşmesi...

AKP ile MHP arasındaki ittifak görüşmesi sona erdi. AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, ' tekrar bir araya geleceğiz' dedi.

AKP ile MHP'nin ittifak görüşmesi...
AKP ile MHP'nin ittifak görüşmesi... Kocakurt
Bu içerik 325 kez okundu.

AKP ile MHP arasındaki ittifak görüşmesi yapıldı. Görüşmede, AKP’yi Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş ile Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, MHP'yi ise Genel Başkan Yardımcıları Semih Yalçın ve Sadir Durmaz temsil etti. 

Görüşmenin tamamlanmasının ardından açıklama yapan Kurtulmuş: “Son derece verimli, yapıcı ve açık sözlü bir görüşme ortamında, toplantıların bundan sonraki süreçte de devam etmesi şeklinde prensip kararına vardık” ifadelerini kullandı. 

Kurtulmuş, “Yerel seçimlerde, genel seçimlerde olduğu kadar rahat bir ittifaktan söz etmiyoruz. Çünkü genel seçimlerde ittifakın ya da ittifakların yasal altyapısı vardı. Şimdi burada böyle yasal altyapı olmadığı için zorluk var. Bunları da her iki parti heyetleri olarak görüşerek, bazı konularda teknik çalışmalarımızı sürdüreceğiz, tekrar bir araya geleceğiz. Nihayetinde bizlerde oluşan ortak kanaati, her iki parti heyeti de kendi genel başkanlarına arz ederek, burada sonuç alınması yolunda hareket edeceğiz” dedi.

Kurtulmuş ayrıca, "Seçim ittifakı olsun, af olsun bunları Cumhur İttifakı’yla karıştırmamak lazım, Cumhur İttifakı ana başlıktır" ifadelerini kullandı.

AKP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki de, "Seçim süreciyle ilgili fikir alışverişlerimiz MHP Grubu ile bundan sonra da devam edecek." ifadesini kullandı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Okula gitmeyen oğlunu 155’e ihbar etti
Okula gitmeyen oğlunu 155’e ihbar etti
Görme engelli milli sporcu soyunma odasında ölü bulundu
Görme engelli milli sporcu soyunma odasında ölü bulundu