Bir koyun uçurumdan atladı, sürüdeki 500 koyun da peşinden atladı.

Van'ın Gürpınar ilçesinin Topyıldız Köyüne bağlı Yapraklı Mezrası yaylasında, sarp kayalık bir bölgede otlayan koyun sürüsü, uçurumdan atlayıp telef oldu. Kayalık bölgede otlayan sürüdeki bir koyun uçurumdan atlayınca, sürüdeki 500 koyun da peşinden atladı. Peş peşe 20 metre yükseklikteki kayalıktan atlayan koyunların hepsi telef oldu.

Bir koyun uçurumdan atladı, sürüdeki 500 koyun da peşinden atladı.
Bir koyun uçurumdan atladı, sürüdeki 500 koyun da peşinden atladı.
Bu içerik 768 kez okundu.

Olay, sabah saatlerinde  Gürpınar  ilçesine bağlı Nordız bölgesindeki Topyıldız Mahallesi’ne bağlı Yapraklı Mezrası’nın Arebi-Krom yaylalarındaki sarp kayalıklarda meydana geldi. 26 hanelik Yapraklı Mezrası sakinlerine ait  koyun  sürüsü, sabah saatlerinde çobanlar tarafından sarp kayalıkların bulunduğu bölgede otlatılırken, öndeki bir koyun karşı yamaca geçmek için aşağı atlayınca, arkasındaki bütün sürü de peşinden atladı.

ŞOK OLDULAR

Peş peşe atlayan 500 koyun telef oldu. Çobanın haber vermesi üzerine, olay yerine gelen koyun sahipleri, oluşan ölü hayvanlar arasında koyunlarını tespit etmeye çalışırken, şok oldu. Mezra sakinleri, yaşanan olayı Gürpınar Kaymakamlığı ve ilçe Tarım Hayvancılık Müdürlüğüne de bildirerek yardım istedi.

Mezra sakinlerinden Ahmet Karataş, bir koyunun uçurumdan atlaması sonucu sürüdeki diğer koyunların da peşlerinde atlayıp, toplu intihar ettiklerini belirterek, "Yaşanan olaya şok olduk. Olay yerine gittiğimizde hayvan leşleri ile karşılaştık. Yaklaşık 500 hayvanımız telef oldu. Yetkililerden destek bekliyoruz" dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Yusuf Çigin     2018-06-22 Allah Mal sahibine kolaylık versin, inşallah Devlet yardımcı olurda mağduriyetini giderirler. Bu örnekten yola çıkarsak! Toplum psikolojisiyle ürkmüş, korkmuş bu durum tezahür etmiş olmaklı, Toplumumuzda bu olay ve fıtrat ,mıtrak derken Cümlemizi ,etkileyecek olayların Tezahür ettiği bazı durumlarda da ,sürü hissiyatı üstün tutuluyor. ( adama anlatıyorsun ,vay be çalmışlar,göz yumuşlar diyorsun, tepki normal hırsız ,şerefsiz diyor, sonrasında,sizin parti deyince! BİR BİLDİKLERİ VARDIR DİYORSA
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çankırı’da 8.5 milyon yıllık fosil bulundu
Çankırı’da 8.5 milyon yıllık fosil bulundu
Türkiye’nın Oscar adayı, Ahlat Ağacı
Türkiye’nın Oscar adayı, Ahlat Ağacı