Brunson, Trump'la Oval Ofis'te buluştu...

ABD Başkanı Donald Trump Rahip Brunson ile birlikte Oval Ofis’te basın toplantısı düzenliyor. Trump Brunson’ın serbest kalmasından dolayı Cumhurbaşkanı Erdoğan’a tekrar teşekkür etti. Rahip Brunson’ın ilk sözleri, “Yönetime yaptıklarından dolayı teşekkür ederim. Dışişleri Pompeo, Başkan Yardımcısı Pence ve bay Bolton’a teşekkür ederim. Kongre’de serbest kalmam için uğraşanlara da teşekkür ederim.

Brunson, Trump'la Oval Ofis'te buluştu...
Brunson, Trump'la Oval Ofis'te buluştu... Kocakurt
Bu içerik 258 kez okundu.

ABD Başkanı Donald Trump, Beyaz Saray’da Brunson’ı ağırlıyor.

Trump, Brunson’ın tahliyesinin hemen ardından “Brunson’ın serbest bırakılması konusunda bir anlaşmamız yoktu. Brunson’ın salıverilmesi memnuniyet verici, Brunson’ı cumartesi günü Oval Ofis’te ağırlayacağım” demişti.

Trump: “Uzun zamandır müzakere ettik, kesinlikle fidye ödemeyeceğimizi söyledik. Serbest bırakılmazsa çok kötü şeyler olacak dedik. Erdoğan’a teşekkür etmek istiyorum. Kendisiyle çok iyi ilişkimiz var. Bu olayın daha önce çözülmemiş olmasına çok şaşırdım.”

“Türkiye için de kolay bir durum değildi. Bir çok şey yaşanıyor. Erdoğan’a bunu mümkün kıldığı için teşekkür ediyorum. Onun için de kolay değildi. Eve dönmüş olmanız büyük bir şeref. Bir daha Türkiye’ye gider misiniz diye sormak istemiyorum.”

Toplantının sonunda Rahip Brunson Trump ve ABD için kısa bir dua gerçekleştirdi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Uyuşturucu, vahşet, silah, cinayet: Bir saat boyunca can çekişti
Uyuşturucu, vahşet, silah, cinayet: Bir saat boyunca can çekişti
Bisiklete 235 lira trafik cezası
Bisiklete 235 lira trafik cezası