CHP'li muhalifler toplandı..

CHP'de muhalifler olağanüstü kurultay için yeni yollar arıyor. Muhalifler, CHP yönetiminin kurultay için yeterli imza toplanamadı açıklamalarının ardından bu kez tüzük kurultayı için harekete geçti.

CHP'li muhalifler toplandı..
CHP'li muhalifler toplandı.. Kocakurt
Bu içerik 221 kez okundu.

CHP'de muhalifler kendilerine yeni çıkış yolları arıyor. Olağanüstü kurultay için yeterli imzanın toplanamamasının ardından çağrı heyeti bu kez de tüzük kurultayı imza veren delegeleri toplantıya çağırdı. Ankara'da yapılan ve yaklaşık 200 kişinin katıldığı toplantıda, bazı delegeler çağrı heyetini eleştirerek kurultay sürecinin iyi organize edilemediğini dile getirdi.

CHP'de muhalifler partiyi tüzük kurultayına götürüp götürmemeye karar vermek için Ankara'da bir araya geldi. Toplantıda bazı delegeler çağrı grubunu eleştirdi, imza toplama sürecinin iyi organize edilemediğini ileri sürdü. İnce'nin imza sürecine başta katılması gerekiğini söyleyen delegeler, tüzük kurultayı yapılsa bile bir sonuç alınamayacağını kaydetti. Toplantı sonunda partiyi tüzük kurultayına götürmeme yönünde bir irade çıkacağı tahmin ediliyor.

SADECE 200 DELEGE TOPLANTIYA KATILDI

Çağrı grubuna göre kurultay için imza verdiği iddia edilen 630 ancak genel merkez tarafından 569 oldukları açıklanan delegelerden ancak 200 kadarı toplantıya katıldı.

TÜZÜN: "HENÜZ KURULTAYA GİTMEME YÖNÜNDE KARAR ALINMADI"

Çağrı Grubu üyelerinden Yaşar Tüzün Hürriyet'e yaptığı açıklamada 30 civarında delegenin söz aldığını, bunlardan bir kişinin çağrı grubunun illere gitmemesi nedeniyle eleştiride bulunduğunu belirtti. Henüz toplantıda tüzük kurultayına gitmeme yönünde karar alınmadığını kaydeden Tüzün, tüm konuşmaların bitiminde değerlendirme yapacaklarını belirtti. (İsmail Saymaz - Hürriyet)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Görme engelli milli sporcu soyunma odasında ölü bulundu
Görme engelli milli sporcu soyunma odasında ölü bulundu
Türkiye’deki Suriyeli işçiler: “Bunun adı modern kölelik”
Türkiye’deki Suriyeli işçiler: “Bunun adı modern kölelik”