Cumhurbaşkanından Binali Yıldırım’a Devlet Şeref Madalyası...

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 65. Hükümetin Başbakanı Yıldırım'a, hizmet süresince gösterdiği üstün başarı dolayısıyla Devlet Şeref Madalyası verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan törende yaptığı konuşmada Yıldırım'a hizmetleri için teşekkür etti. 'Binali bey bizi hiç yolda bırakmadığı gibi bazıları gibi yolunu da şaşırmadı' dedi. Törende sunum yapıldığı sırada duygusal anlar yaşayan Binali Yıldırım gözyaşlarına hakim olamadı.

Cumhurbaşkanından Binali Yıldırım’a Devlet Şeref Madalyası...
Cumhurbaşkanından Binali Yıldırım’a Devlet Şeref Madalyası... Kocakurt
Bu içerik 753 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, eski Başbakan Binali Yıldırım’a Şeref Madalyası tevcih töreninde konuştu.

Erdoğan’ın konuşmasından satır başları:

Erdoğan,’ Türkiye Cumhuriyeti’nin son Başbakanı Sayın Binali Yıldırım, 2002’den beri AK Parti hükümetlerinde aldığı görevlerle ülkemizin kalkınması, milletimizin refahı için ortaya koyduğu çabalarla gerçekten hepimizin gönlünde müstesna bir yer edinmiştir. Milletimizin hafızası ve tarih yapılan hizmetlerle sarf edilen çabaların en büyük hakemedir. Burada takdim ettiğimiz madalya, sadece devletimiz ve halkımız adına gösterilen fedakarlıklar karşısında vefa borcumuzun bir nişanesidir. Hayatın her alanında yol arkadaşlığı gönül dostluğu önemlidir. Bu sözün asıl yerinin bulduğu yer siyasettir, devlet idaresidir. Siyasette aynı ideallere inandığınız aynı değerleri paylaştığınız gönül ve fikir birliği içinde hareket ettiğiniz yol arkadaşlarınızın değeri her şeyin üstündedir. Hayatta en büyük zenginlik dost biriktirmektir. Allah’a hamd olsun, 40 seneyi aşan zorlu siyaset yolculuğumuzda Rabbim bizlere Binali bey gibi güzel dostlar, sağlam dostluklar nasip etti’  diye konuştu.

‘BAZILARI GİBİ YOLUNU ŞAŞIRMADI’

Binali Bey ile 40 yıllık dostluğumuz pek çok imtihanı başarı ile atlatmıştır. Paylaştığımız her sevinç ve acı ile dostluğumuz daha da perçinleşmiş, çelikleşmiştir. Binali bey en meşakkatli zamanlarımızda uzun yollardan kuş kanadı ile gelmiş derdimize, mutluluğumuza ortak olmuştur onun için de ulaştırma bakanı olmuştur. Kendisi 40 yıllık yoldaşlığımızda bizleri hiçbir zaman yolda bırakmadığı gibi bazıları gibi yolunu da şaşırmadı”

NAZIM’IN DİZELERİYLE ÖVGÜ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “40 yıllık kadim dostum” dediği Binali Yıldırım’ı Nazım Hikmet’in “Dostluk” şiiri ile övgüler yağdırdı. İşte Nazım’ın o şiiri…

Biz haber etmeden haberimizi alırsın,
yedi yıllık yoldan kuş kanadıyla gelirsin.

Gözümüzün dilinden anlar,
elimizin sırrını bilirsin.

Namuslu bir kitap gibi güler,
alnımızın terini silersin.

O gider, bu gider, şu gider,
dostluk, sen yanı başımızda kalırsın.

‘PEK ÇOK TARİHİ ATILIMI BİRLİKTE HAYATA GEÇİRDİK’

Binali Bey, 15 Temmuz gecesi cesaretiyle milletimizin gönlündeki yerini ayrıca pekiştirmiştir. Binali Bey, o gece tarihi bir duruş sergilemiştir. Terör örgütlerine karşı yürüttüğümüz mücadelenin en büyük destekçilerindendir. 40 yıldır mesai, dava, yol arkadaşlığı yaptığım Sayın Binali Yıldırım’a bir kez daha şükranlarımı sunuyorum.Binali Bey en uzak yollardan kuş kanadıyla gelmiştir. Onun için ulaştırma bakanı olmuştur.Kendisi 40 yıllık yoldaşlığımız da hiçbir zaman yolda bırakmadığı gibi, hiçbir zaman da yolunu şaşırmadı. Üstlendiği her görevi ehliyet, liyakatla en güzel şekilde yerine getirdi.Son 16 yılda ulaştırma, haberleşme ve denizcilik alanında Binali Bey’in mutlaka imzası vardır. Pek çok tarihi atılımı birlikte hayata geçirdik.

Erdoğan’ın konuşmasından sonra Binali Yıldırım’a Şeref Madalyası takdim edildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Hastane inşaatında göçük...
Hastane inşaatında göçük...
Hakkari’de ekmeğe yüzde 35 zam: 240 gram ekmek 1.5 TL...
Hakkari’de ekmeğe yüzde 35 zam: 240 gram ekmek 1.5 TL...