Erdoğan:"Cezaevlerini boşaltmak için af çıkarılamaz. Bizim önceliğimiz vicdan''

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kızılcahamam'da MHP'nin af teklifiyle ilgili son dakika açıklamalarda bulundu. Erdoğan ''bu affı çıkarır da bundan ne kadar siyasi rant elde ederiz diye düşünemeyeyiz. Cezaevlerini boşaltmak için af çıkarılamaz. Bizim önceliğimiz vicdan'' açıklamasında bulundu.

Erdoğan:
Erdoğan: Kocakurt
Bu içerik 160 kez okundu.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Kızılcahamam'da gerçekleştirilen 27. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'nda konuştu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na, "Sen korkaksın, ürkeksin, ne millisin ne yerlisin" çıkışıyla yüklenirken, IMF'den borç alınıp alınmayacağını konusuna da noktayı koydu. "Türkiye IMF defterini kapatmıştır" diyen Erdoğan, MHP'nin af teklifi için ise, "Adalet Bakanı'na talimatı verdik. Çalışmalarınızı yapın. Bu konuda biz ne yapabiliriz bakalım. Geçmişte çok aflar çıkarıldı. 'Bu affı çıkarır da bundan ne kadar siyasi rant elde ederiz'... Biz böyle düşünemeyiz. Cezaevi boşaltmak için af çıkarılmaz. O zaman cezaevlerini niye yaptık?" ifadelerini kullandı.

İşte Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

CEZAEVİNİ BOŞALMAK İÇİN AF ÇIKARILAMAZ:

 Son günlerde birtakım tartışmalara şahit oluyoruz. Af meselesinde öncelikli ölçümüz var. Adalet Bakanı'na talimatı verdik. Çalışmalarınızı yapın. Bu konuda biz ne yapabiliriz bakalım. Cezaevi boşaltmak için af çıkarılmaz. O zaman cezaevlerini niye yaptık?

DÜNYANIN HER MESELESİ AK PARTİ'NİN MESELESİDİR:

Üstlendiğimiz sorumluluklar itibariyle Türkiye'nin, bölgemizin ve dünyamızın her meselesi AK Parti'nin meselesidir. 81 milyon vatandaşımızın herbirinin hayatının her alanına ilişkin hizmetleri kendilerine en güzel şekilde sunmakla mükellefiz. Bölgemizden başlayarak umudu bize bağlayanlara sahip çıkmayı, el uzatmayı, onlara destek olmayı da vazifemiz olarak görüyoruz. AK Parti işte bu büyük davayı 17 yıldır hep ileriye taşımayı başarmıştır.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Uyuşturucu, vahşet, silah, cinayet: Bir saat boyunca can çekişti
Uyuşturucu, vahşet, silah, cinayet: Bir saat boyunca can çekişti
Bisiklete 235 lira trafik cezası
Bisiklete 235 lira trafik cezası