Kocaeli’de sivrisinek saldırısı yaşanıyor.

Bir gecede onlarca ısırığa sebep olan, yaraya dönüşen ve 15-20 gün geçmeyen sivrisinekler için henüz çözüm bulunmuş değil.Bu yıl ilk defa görülen bu yeni tür için vatandaş kendi önlemini almaya çalışıyor.

Kocaeli’de sivrisinek saldırısı yaşanıyor.
Kocaeli’de sivrisinek saldırısı yaşanıyor. Kocakurt
Bu içerik 316 kez okundu.

Sıcak hava ile birlikte sivrisinekler özellikle akşamları Kocaeli’nde vatandaşların korkulu rüyası haline gelmiş durumda.

Hem sesleri hem de ısırmaları sonrasındaki kaşıntı nedeniyle vatandaşlara rahat vermeyen sivrisinekler kentte paniğe neden oldu. Halk arasında “zehirli” olarak adlandırılan ve bu yıl ilk defa ortaya çıkan sivrisinek türü ısırdığı bölgede büyük bir şişliğe sebep oluyor.

Yaraya dönüşen ve 15-20 gün iyileşmeyen ısırığı olan sivrisinekler tek bir insanı onlarca defa ısırabiliyor. Kent halkı sivrisinekler nedeniyle büyük sıkıntı yaşıyor.

Belediyenin düzenli olarak yaptığı ilaçlama da bu sivrisinek türü için henüz çözüm olmadı. Belediyenin ilaçları çare olmayınca Kocaeli halkı kendi önlemini aldı.

FOTO:SÖZCÜ

Çocuklarını oyun parkına götüren vatandaşlar salıncakların yanında ateş yakarak duman etkisiyle sivrisinekleri uzaklaştırmaya çalıştı.

AEDES türü olduğu açıklanan sivrisineklerin, geçtiğimiz haftalarda Kocaeli'de yaşanan sel baskınları sonrasında çoğaldığı bildiriliyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Okula gitmeyen oğlunu 155’e ihbar etti
Okula gitmeyen oğlunu 155’e ihbar etti
Görme engelli milli sporcu soyunma odasında ölü bulundu
Görme engelli milli sporcu soyunma odasında ölü bulundu