Müsteşar Yardımcısı Muharrem Kurt, 700 bini aşkın öğrenci de doğru yerleşmedi.

LGS sonrası 90 bini aşkın öğrencinin açıkta kalması ile yaşanan kriz sonrası görevden alınan Müsteşar Yardımcısı Muharrem Kurt, 700 bini aşkın öğrenci de doğru yerleşmediğini söylerken, "Kamu zararı oluşmasın diye 20 gün bas bas bağırdım" dedi.

Müsteşar Yardımcısı Muharrem Kurt,  700 bini aşkın öğrenci de doğru yerleşmedi.
Müsteşar Yardımcısı Muharrem Kurt,  700 bini aşkın öğrenci de doğru yerleşmedi.  Kocakurt
Bu içerik 562 kez okundu.

Milli Eğitim Bakanlığında 91 bin öğrencinin açıkta kalması ve 342 bin boş kontenjan ortaya çıkmasının ardından yaşanan krizde görevden alınan MEB Müsteşar Yardımcısı Muharrem Kurt, liselere yerleştirmenin de yanlış yapıldığını söyledi.

Hürriyet'ten Gamze Kolcu'nun haberine göre, "Beni dinlemediler. İsmet Bey zamanında oluşturdu, Bursa’da pilotlandı ve başarılı oldu ancak uygulanmadı" diyen Kurt, sözlerine şöyle devam etti:

"Kamu zararı oluşmasın diye 20 gün bas bas bağırdım. Soruşturma açıldı. Neden, doğruları söylediğim için mi? Bir tane bile öğrencinin yerleşmediği okullar var. 342 bin boş kontenjan var ancak 91 bin öğrenci yerleşemedi. Anadolu lisesine yerleşmesi gerekirken mesleğe, meslek lisesine gitmesi gerekirken Anadolu lisesine gidenler var. Yerleşen 700 bini aşkın öğrenci de doğru yerleşmedi."

"ALGORİTMAYI DEĞİŞTİRDİLER"

"Temmuz ayının 16'sında aradım ve ‘Yanlış yapıyorsunuz' dedim. Yaptıkları simülasyonun, algoritmanın doğru olmadığını söyledim. Kimse beni dinlemedi, feryat ettim. Sistem olabileceğinin en doğrusuydu. 11 ay boyunca çalıştığımız sistemi uygulamayıp algoritmayı değiştirdiler. Doktorun yazdığı reçeteyi doğru kullanamadılar. Algoritmayı yapan bilgi işlemdir yani asıl sorumlu odur. O ölçme değerlendirmeye ne verirse sisteme o girilir. Hatalar buralarda yapıldı. 11 ay çalıştım beni 11 dakika dinlemediler. Söylediklerimin arkasındayım."

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Görme engelli milli sporcu soyunma odasında ölü bulundu
Görme engelli milli sporcu soyunma odasında ölü bulundu
Türkiye’deki Suriyeli işçiler: “Bunun adı modern kölelik”
Türkiye’deki Suriyeli işçiler: “Bunun adı modern kölelik”