ON Suriyeli, 14 yaşındaki kız çocuğunu taciz etti, halk ayaklandı.

Denizli'nin Kale ilçesinde polis, 14 yaşındaki kız çocuğunu taciz ettiği iddiasıyla 5 Suriyeli gözaltına aldı. Taciz iddiasının duyulmasıyla birlikte Suriyeli aileler ilçeden tahliye edilirken, kalabalık bir grup kaymakamlık önünde toplanarak zanlıların kendilerine verilmesini istedi.

ON Suriyeli,  14 yaşındaki kız çocuğunu taciz etti, halk ayaklandı.
ON Suriyeli,  14 yaşındaki kız çocuğunu taciz etti, halk ayaklandı. Kocakurt
Bu içerik 660 kez okundu.

DENİZLİ'nin Kale ilçesinde, 14 yaşındaki kız çocuğuna cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla Suriyeli 5 kişi gözaltına alındı. Polis, tacizle ilgili 5 kişinin peşine düşerken ilçede Suriyeli ailelere yönelik tepki nedeniyle 30 aile ilçeden tahliye edildi. Bu arada zanlıların kendilerine verilmesini isteyen 500 kişilik grup yaşananları protesto etti.

Kale ilçesinde yaşayan N.D. adlı kız çocuğunun, yaşadığı cinsel istismarı bir arkadaşına anlatmasıyla olay, önceki gün polise bildirildi. İhbar üzerine harekete geçen polis, dün olaya karışan ve Suriyeli oldukları iddia edilen10 kişi hakkında gözaltı işlemi başlattı. Polis, şüphelilerden 5'ini yakalayıp gözaltına aldı. Polis, diğer şüphelilerin yakalanması için operasyon başlattı.

ÖFKELİ KALABALIK KAYMAKAMLIK ÖNÜNDE TOPLANDI

Bu arada Suriyeli 5 kişinin gözaltına alındığının duyulması üzerine adliye ile aynı binada hizmet veren Kaymakamlık binası önünde toplanan yaklaşık 500 kişi tepkilerini dile getirdi. Şüphelilerin kendilerine verilmesini isteyen öfkeli kalabalığın kontrolden çıkma ihtimali üzerine Kale'ye Denizli il merkezi ile çevre ilçelerden takviye olarak çok sayıda polis ve jandarma ekibi sevk edildi.
Kale Kaymakamı Murat Güneş ve AK Partili Kale Belediye Mehmet Salih Sağınç, öfkeli kalabalıkla konuşup, sağduyulu davranmalarını istedi. Gerginlik sürerken ilçedeki Suriyeli 30 aile güvenlik amacıyla tahliye edilerek, başka ilçelere götürüldü. Denizli İl Emniyet Müdürü Mevlüt Demir de olayların büyüme ihtimali üzerine güvenlik güçlerinin koordinasyonunu sağlamak için Kale'ye geldi

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Uyuşturucu, vahşet, silah, cinayet: Bir saat boyunca can çekişti
Uyuşturucu, vahşet, silah, cinayet: Bir saat boyunca can çekişti
Bisiklete 235 lira trafik cezası
Bisiklete 235 lira trafik cezası