(TİM) Başkanı Gülle, "faiz, döviz ve enflasyonun birlikte arttığı zor bir dönem"

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı İsmail Gülle, "Zor bir ortamdayız. Kur artıyor, cari açık zorluyor. Dövize olan bağımlılığımızı azaltmamız yatırımları artırmamız gerekiyor" ifadelerini kullandı.

(TİM) Başkanı Gülle,
(TİM) Başkanı Gülle, Kocakurt
Bu içerik 266 kez okundu.

Hürriyet'ten Jale Özgentürk'ün haberine göre, Gülle, sözlerine şöyle devam etti:

"Faiz silahı kullanılıyor ikisi birden artıyor. Kabul etmek gerekir ki bundan sonra hem kur, hem faiz, hem enflasyonun yükseldiği dönem olacak. Bu dönemi iyi yönetmek, finansal destek sağlanması. Ancak bankaların piyasayı zorladığını görüyoruz. Teminatlarda fabrikaların çok düşük gösterilerek kredi vermede zorluk çıkardıklarını görüyoruz. Piyasayı bankaların rahatlatması gerekiyor. Bankalar piyasayı desteklemesi."

Türkiye'de gündemin sadece ekonomi olması gerektiğini belirten Gülle, devamında "İnovasyon bir anda olmaz bir nesille olur. Bunun için müfredata girmek gerekiyor. Çalışmadan olmayacağı kültürünü vermemiz gerekiyor. Zorlu süreci hep beraber geçeceğiz Çemberin içerisindeyiz. Birimizin karı ya da zararı diğerini etkiliyor. Egoist davranmamalıyız. Çarkın dönmesi, zincirin kopmaması gerek" ifadesini kullandı

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Okula gitmeyen oğlunu 155’e ihbar etti
Okula gitmeyen oğlunu 155’e ihbar etti
Görme engelli milli sporcu soyunma odasında ölü bulundu
Görme engelli milli sporcu soyunma odasında ölü bulundu